Auto kopen of verkopen via Autotrader.nl

Auto kopen of verkopen via Autotrader.nlWie koopt tegenwoordig zijn occasion nog bij de gewone dealer? Steeds minder mensen, zo blijkt, want het aantal autoverkopen via internet stijgt al jaren. Het aantal websites dat hiervoor beschikbaar is, is inmiddels dan ook zeer groot en zowel particulieren als professionele dealers plukken hier de vruchten van. Autotrader.nl is één van de grotere sites op dit gebied, met legio mogelijkheden, hier vindt u het overzicht.
Één van de meest bekende en grootste autoverkoopsites van Nederland is Autotrader.nl. Voor veel mensen is het de eerste website waar ze op kijken als ze een auto willen aanschaffen en een groot deel van hen vindt hier een geschikte bolide. Zowel het aanbod op de site en het gebruiksgemak zijn groot; geen wonder dat de site zo veel bezoekers trekt!

Positief

Autotrader.nl heeft een zeer grote naamsbekendheid in Nederland, waardoor de bezoekersaantallen erg groot zijn. Voor veel potentiële kopers is het de eerste site waar op gekeken wordt in de zoektocht naar een auto. Het aanbod is groot, waardoor er zeer veel keus is uit veel merken, prijsklassen en zelfs bijzondere auto’s. De site is erg overzichtelijk en heeft een duidelijke lay-out, verder worden auto’s overzichtelijk weergegeven in de zoekresultaten, waarbij niet te veel resultaten op één pagina staan. Het zoeken zelf kan gespecificeerd worden op vrijwel alle mogelijke details, zoals technische aspecten van de auto, bouwjaar enz., maar ook op de afstand tot de verkoopplaats en Autotrader.nl heeft zelfs een filter waardoor het zoeken op garages, handelaren en particulieren ingesteld kan worden. Doordat de website ontzettend duidelijk is, is de Autotrader.nl voor iedereen toegankelijk; men vindt gemakkelijk een auto, maar kan ook makkelijk een auto plaatsen voor de verkoop. Bijkomend voordeel is dat de site handige verkooptips geeft, welke de verkoop van de auto zeker ten goede kunnen komen. Als een koper eenmaal een auto geselecteerd heeft en deze wil kopen, wordt men eenvoudig door een aantal stappen geloodst, zodat de aankoop soepel kan verlopen.

Negatief

Er zijn niet veel negatieve punten aan Autotrader.nl. Maar voor particuliere verkopers is het plaatsen van betaalde advertenties vaak een drempel. Autotrader.nl hanteert een tarief van minimaal €9,95 voor een advertentieduur van 4 weken. Bij de meeste advertenties is wel een foto aanwezig, maar sommige van deze foto's geven geen duidelijk beeld van de aangeboden auto. Doordat sommige advertenties niet helemaal compleet zijn is het niet altijd duidelijk of een auto schade heeft gehad of niet. Hoewel de zoekfunctie zeer uitgebreid is, kan natuurlijk niet op alle aspecten van de auto gezocht worden, en dat is ook helemaal niet nodig. Één belangrijk filter ontbreekt echter; namelijk het vermogen van de auto. Aangezien veel mensen met de caravan op vakantie gaan, kan het handig zijn om op aantal pk’s of kwh’s te kunnen zoeken, zodat direct bepaald kan worden of een auto voldoende trekkracht heeft.

Algemeen

Over het algemeen kan gezegd worden dat Autotrader.nl een goede site is voor zowel de aan- als verkoop van gebruikte auto’s. De site is duidelijk en makkelijk te gebruiken. Door de grote naamsbekendheid kan de site op veel bezoekers rekenen en het aanbod is groot.

Gerelateerde artikelen met reviews van andere websites:

© 2009 - 2025 Sportler, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming is vermenigvuldiging verboden. Vanaf 2021 is InfoNu gestopt met het publiceren van nieuwe artikelen. Het bestaande artikelbestand blijft beschikbaar, maar wordt niet meer geactualiseerd.