Invoer en Spanje

Invoer van auto of motorvoertuig in Spanje, en invoerrechten

Invoer van auto of motorvoertuig in Spanje, en invoerrechten

Het invoeren van uw motorvoertuigen naar Spanje, hierbij heeft u deze bescheiden nodig waarna u het motorvoertuig kan laten registreren, en de eventuele vrijstelling van invoerrechten.


Invoeren van auto of motor in Spanje

Voor registratie heeft u hiervoor nodig:
  • Uitvoervergunning
  • Volledige kentekenbewijs
  • Homologatieverklaring (af te geven doorRijksdienst van Wegverkeer RDW)
  • Officieel Taxatierapport (met firmastempel en handtekening) van een autodealer, waarin de cataloguswaarde en de dagwaarde van het voertuig.
  • Goedkeuringsbewijs afgegeven door Spaanse keuringsdienst ITV
  • Invoerbewijs en bewijs van betaling invoerrechten afgegeven door de Spaanse belastingdienst SUMA
  • Bewijs van betaling wegenbelasting . zie artikel:Gemeente belasting in Spanje
  • Verzekeringsbewijs

Tenslotte alles presenteren bij de Spaanse Dirección General de Trafico DGT Zorg dat u voor afgifte, overal kopietjes van heeft! na 1 tot enkele dagen is uw registratie klaar.

Na opgave door Trafico van uw nieuwe Spaanse kenteken laat u deze door een gecertificeerd bedrijf maken.
Na controle hiervan door Trafico krijgt u uw bescheiden overhandigd.

Uitvoer en Invoer van persoonlijke goederen binnen EU landen, voor eigen gebruik, zijn vrij van vergunning en invoerrechten.

Voor motorvoertuigen zijn wel bepaalde voorwaarden gesteld:
  • Na registratie moet u 6 maanden eigenaar van het motorvoertuig blijven
  • 12 maanden of tenminste 185 dagen in een ander EU land hebben gewoond of gewerkt
  • Na invoer is het de eigenaar verboden de eerste 6 maanden het voertuig uit te lenen, te verkopen, te verhuren of te verpanden.
  • Afwijkingen van deze bepalingen zijn in speciale gevallen mogelijk na overleg, en met vergunning van de Douane of Trafico
  • De invoer van verhuisboedel en een eigen auto is vrij mits u tenminste 6 maanden eigenaar bent

Tips

  • In principe als u erg veel geduld en tijd heeft, kan u prima zelf deze zaken regelen
  • Ook kan u het door een gestor laten regelen
  • LET WEL, Dat u hiervoor een vrijblijvende totale prijsopgave vraagt, voor uw portemonnee het beste bij 2 á 3 gestors aangezien men er hier nogal een handje van heeft waanzinnige bedragen te vragen! Ook gestors die uw eigen taal spreken!
  • Let dan juist ook op de punten hierboven wat betreft vrijstelling van invoerrechten, en zorg dat men u een bewijs geeft van eventuele betaalde invoerrechten.
© 2007 - 2008 Infodonja, gepubliceerd in Diversen (Auto en Vervoer) op 27-09-2007, laatst gewijzigd op 28-09-2007. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Infodonja is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen

Bronnen en/of referenties

  • SUMA
  • Dirección General de Trafico
  • Rijksdienst voor Wegverkeer
  • www.robdias.nl

Reageer op het artikel "Invoer van auto of motorvoertuig in Spanje, en invoerrechten"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.