Diversen en Driewieler

Trike rijden: just for fun

Trike rijden: just for fun

Trike: motor, auto of veredelde driewieler? Voor twijfelaars en omvallers: de trike is de oplossing voor het dilemma tussen de motor en auto.


Sinds een aantal jaren zie je ze zo af en toe rijden: van die driewielers, die je op de lokale wegen of snelwegen voorbijsnorren. Veelal bemand door bebaarde mannen; een enkeling met helm, maar de meeste met een mutsje of bloothoofds.

Met veel geronk touren ze met ogenschijnlijk veel plezier over de Hollandse wegen, maar wat is er dan zo leuk aan?

Wat is een trike?

Een trike is een driewielig voertuig, voortgedreven door een motor; veelal een Kever-motor. Aangezien de trike meer als twee wielen heeft, valt hij voor de RDW in de catagorie: auto. Echter wel een motorstuur en een motorvoorwiel: met een voorrem aan het stuur en de richtingaanwijzers als schakelaar, evenals een gashandle. De linkervoet wordt gebruikt om te koppelen en de rechtervoet om te remmen. Met rechterhand gas geven en met de linkerhand de schakelpook bedienen. De trike komt het meeste voor in de 2- en 3-persoonsuitvoering.

Spelregels

In tegenstelling tot bijvoorbeeld de motorfiets is een helm niet altijd verplicht. Mits de trike beschikt over goedgekeurde gordels mag de helm achterwege blijven. Aangezien de trike onder de catagorie "auto" valt, kan worden volstaan met een auto-rijbewijs. En net als de auto moet ook de trike eens per jaar (afhankelijk van bouwjaar) APK gekeurd worden.

Maar vergis je niet: het is niet te vergelijken met auto-rijden. Net zo min als dat het te vergelijken is met motorrijden.
Trike-rijden is een ervaring op zich!

De totale vrijheid van de motorfiets met de relatieve comfort van een auto. Een comfortabele manier van reizen en touren: met de wind in je haren, genietend van de omgeving.

En de omgeving genietend van jou, want met een trike moet je wel rekenen op heel wat bekijks. Als eerste natuurlijk aangetrokken of alert gemaakt door het niet te miskennen geluid van de Kever-motor: niet ronkend onder een motorkappie, maar open en bloot. Ten tweede ben je wel een verschijning: een beetje trike is ongeveer 3.50 meter lang en 2 meter breed: niet echt de ideale maten om bijvoorbeeld een file door te rijden, maar wel ideaal om lekker te touren. Ten derde zorgt de gemiddelde triker met zijn persoonlijke verschijning voor het aanvulllende effect: biker op en top.
© 2007 - 2009 Nonsens, gepubliceerd in Diversen (Auto en Vervoer) op 16-05-2007. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Nonsens is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Trike rijden: just for fun"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.