Auto en Auto

Elektrische auto is in aantocht

Elektrische auto is in aantocht

De elektrische auto mag dan ouder zijn dan de benzine-auto, hij is nog zwaar ondervertegenwoordigd op de snelweg. Maar daar gaat binnenkort verandering in komen.


Vooruitlopend op het olie-tekort wat volgens specialisten binnen 5 tot 50 jaar gaat ontstaan en de daarmee gepaard gaande explosieve stijging van de olieprijs, hebben verscheidene regeringen van Europese landen maatregelen getroffen om de mobiliteit te verzekeren. Regeringen van Spanje, Portugal en Denemarken streven ernaar om hun burgers elektrisch te laten rijden. Spanje wil in 2014 1 miljoen auto's op de wegen. De Portugese premier Socrates heeft gezegd dat Portugal vanaf 2011 een laboratorium voor elektrische auto's is. In Denemarken is de elektrische auto vanaf 2010 te koop en heeft de regering het streven geuit om in 2020 een half miljoen auto's op de markt te hebben. Kortom: het is zeker dat er binnen 10 jaar volop elektrische auto's over Europa's wegen rijden.

De elektrische variant van Mitsubishi
De elektrische variant van Mitsubishi

Elektrisch

De autofabrikanten Peugeot, Renault, Citroën, Nissan, Hyundai, Mitsubishi, Volkswagen en General Motors zijn al druk bezig om hun auto-modellen om te bouwen naar een elektrische versie. Vanaf 2009 zullen de fabrikanten hun elektrische auto's presenteren aan de markt. In Nederland treft Stroombedrijf Essent de voorbereidingen om auto's op te laden op parkeerplaatsen bij winkels en hotels. Binnenkort zullen de ouderwetse benzinestations voorzien zijn van snellaadpunten of plug-ins. De auto wordt - als het goed is- binnen een paar minuten opgeladen. De prijs is veel lager dan een tank vol benzine gooien. Omgerekend zal een kilometer elektrisch rijden ongeveer 2 eurocent kosten, met de huidige prijzen.

De Lotus Elise, een electrisch aangedreven auto.
De Lotus Elise, een electrisch aangedreven auto.

Hybride

In tegenstelling tot de hybride-auto's, die twee verschillende aandrijftechnieken hebben is de elektrische auto een volledig klimaatvriendelijk alternatief voor de benzine-auto. De hybride-auto kunnen we zien als een overgangsfase naar de elektrische auto. Technologieën als: de rem-energie omzetten in elektrische energie, worden ook in de nieuwe generatie EV's (Electric Vehicle) verwacht.

Europa

Momenteel wordt in Europa in rap tempo een netwerk van oplaadpunten geïnstalleerd. Dit gebeurt ondanks dat de Europese overheid er niet aan meewerkt. Daardoor zal het project waarschijnlijk vertraging oplopen aangezien elk land zijn eigen aanpak heeft. Vooral de standaardisering van de elektrische oplaadpunten zal een belangrijk aandachtspunt zijn.

Oplaadpunt voor de accu

De accu is qua techniek in de afgelopen jaren sterk verbeterd. Hij is lichter geworden en er kan meer energie in worden opgeslagen. Daardoor heeft de elektrische auto op één accu al snel een behoorlijke actieradius van 400 kilometer. Daarbij komt dat als je op elke parkeerplaats even snel kan bijladen, je nooit zonder stroom hoeft te staan. Ook hoef je helemaal nooit meer een speciale brandstofstop hoeft te maken.

Hyundai heeft een concept-EV uitgebracht.
Hyundai heeft een concept-EV uitgebracht.

Special Elektrische Auto
© 2008 - 2010 Tom008, gepubliceerd in Auto (Auto en Vervoer) op 28-08-2008, laatst gewijzigd op 18-10-2008. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Tom008 is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Elektrische auto is in aantocht"


Er zijn nog geen reacties geplaatst op dit artikel.