InfoNu.nl > Auto en Vervoer > Auto > Top 10 Zuinige auto's: Klein Benzine

Top 10 Zuinige auto's: Klein Benzine

Top 10 Zuinige auto's: Klein Benzine Breed leeft het gevoel dat er iets aan het milieu moet worden gedaan. Daarnaast stijgen de olieprijzen de pan uit. Daarom wordt het steeds aantrekkelijker om een zuinigere auto te nemen. De ANWB maakte een top-tien van de zuinigste en de meest schone auto's.
MerkModelBouwjaarVerbruikkm/literCO2 uitstoot(gram/km)Totale kostenEuro per maand)Totale kosten(cent per km)
Smart451 fortwo200823,310331625,3
DaihatsuCuore200822,710427822,3
CitroënC1200821,710928923,1
Peugeot107200821,710929923,9
ToyotaAygo200821,710929323,4
DaihatsuTrevis200820,811434127,3
DaihatsuSirion2200820,011834727,7
Fiat500200820,011833726,9
Hyundaii10200820,011931325,0

Zuinige auto's lijken het toverwoord voor de komende jaren. Ook de overheid wil het gebruik van schone auto's stimuleren. Dat doet zij onder andere via de belastingen. De overheid heeft hele duidelijke plannen om te zorgen dat autobezitters schone en zuinige voertuigen gaan kopen. Zo is de belasting verhoogd voor de vijf procent minst zuinige auto's. Voorbeelden daarvan zijn de de BMW X5 en de Citroën C6. Zij zullen duizenden euro's meer betalen, zodat de vervuiler betaald.

Maar mensen die juist een zuinige auto kopen vallen nu onder het A-label en B-label, krijgen in het plan van De Jager een voordeel van honderden euro's. Ook wil Staatssecretaris De Jager van Financiën dat dat rijders van een leaseauto gestimuleerd worden om een energiezuinige auto te kopen. Dat was altijd lastig omdat de leaserijders zelf niets merken van het financiële voordeel. Maar nu krijgen leaserijders die voor zo'n zuinige auto kiezen een behoorlijk lagere bijtelling. Nu is die bijtelling zo'n 22 procent; dat wordt 12 procent. Het voordeel kan dan oplopen tot 85 euro per maand, dus meer dan duizend euro per jaar.

In Nederland worden ieder jaar vijfentwintig duizend voertuigen verkocht die in de vervuilende categorie vallen. Luxe terreinwagens kosten minimaal vijfenzeventig duizend euro's.

Lees verder

© 2008 - 2014 Simcha, het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van de infoteur is vermenigvuldiging verboden.
Gerelateerde artikelen
Goedkope zuinige auto'sGoedkope zuinige auto'sEen gloednieuwe, zuinige auto hoeft niet altijd onbetaalbaar te zijn. Belastingvrije, zuinige auto’s zijn al op de markt…
Belasting op zuinige auto's 2012 & 2013Belasting op zuinige auto's 2012 & 2013Eigenaren van zuinige auto’s genieten een behoorlijk belastingvoordeel. Hoeveel is de BPM en motorrijtuigenbelasting voo…
Nieuwe auto kopen, de kosten voor auto en milieuNieuwe auto kopen, de kosten voor auto en milieuEen nieuwe auto, kopen of leasen. Het energielabel en de overheidsregelingen zijn van invloed op de kosten, en ook op de…
Top 10 zuinige auto's: Middelgroot BenzineDe overheid vindt het belangrijk dat mensen zuiniger gaan rijden. Daarom geeft zij belastingvoordelen aan personen die e…
Goedkoopste auto's - prijzen onder de 10.000 euroGoedkoopste auto's - prijzen onder de 10.000 euroDankzij de kredietcrisis zijn de autoprijzen gekelderd tot 15%. Sinds november 2008 regent het voordeelacties. Er zijn d…

Reageer op het artikel "Top 10 Zuinige auto's: Klein Benzine"

Plaats een reactie, vraag of opmerking bij dit artikel. Reacties moeten voldoen aan de huisregels van InfoNu.
Meld mij aan voor de tweewekelijkse InfoNu nieuwsbrief
Reactie

Pim, 12-06-2009 21:10 #1
De i10 is NIET zuinig, ik herhaal niet zuinig!pas op die van ons gebruikt op de snelweg bij 100/120 max zonder airco {zit er niet op} met het nieuwe rijden ongeveer 35 lit/400 km is dus 1 op 11,4 echt waar ik snap er nix van

Infoteur: Simcha
Rubriek: Auto en Vervoer
Subrubriek: Auto
Special: Zuinige auto's
Reacties: 1
Schrijf mee!